Blog

Jak dobrze spakować przeprowadzkę?

przeprowadzka

Zakup niezbędne materiały!

Przed przeprowadzką nadchodzi dzień, kiedy musimy spakować wszystkie swoje rzeczy. Jest to zadanie, które wymaga od nas trochę wyobraźni i poświęcenia czasu. Zanim zaczniemy działać, powinniśmy zakupić dobrej jakości kartony (im więcej mają warstw, tym lepiej), taśmy pakowe, folie bąbelkową, folie stretch, papier pakowy, naklejki, marker. Jeżeli koszty nie mają dla nas większego znaczenia, usługę pakowania lub przygotowania rzeczy do transportu możemy zlecić firmie transportowej. Jednak pakowanie rzeczy to dość kosztowna usługa, dlatego zawsze zachęcamy naszych Klientów to samodzielnego spakowania się.

Zwróć uwagę na delikatne rzeczy.

Kiedy już kupiliśmy kartony, musimy je odpowiednio złożyć i podkleić taśmą. Im precyzyjniej to wykonamy, tym większa pewność, że karton „nie puści” w trakcie przenoszenia. Szkło przed umieszczeniem w kartonach, należy owinąć papierem pakowym. Można też wykorzystać nieużywane już gazety. Karton powinien zostać tak wypełniony, aby nic się w nim nie przesuwało. Ciężkie rzeczy, takie jak książki, powinniśmy pakować do takiego poziomu, aby jedna osoba swobodnie mogła podnieść i przenieść karton. Kruche, delikatne przedmioty umieszczamy zawsze na wierzchu pudeł. Na wszystkie kartony naklejamy informację, z jakiego rodzaju przedmiotami mamy do czynienia lub markerem nadajemy informację na górnej części kartonu.

Zabezpiecz powierzchnię mebli.

Folią bąbelkową możemy zabezpieczyć lustra, szklane drzwi szaf, wazony, monitor komputera lub telewizor (w przypadku braku opakowania). Folią typu stretch zabezpieczamy wszystkie meble, które zabieramy z mieszkania. Foliowanie mebli po niewielkiej dopłacie może wykonać firma transportowa. W przeciwieństwie do pakowania, usługa ta jest o wiele krótsza i tańsza. Firmy, które mają doświadczenie w bezkolizyjnym przenoszeniu mebli, wystarczy, że zabezpieczą Wasze meble na aucie kocami transportowymi. Jest to najlepszy i bezpłatny sposób uchronienia Waszego mienia przed uszkodzeniem.

Samemu czy zlecić firmie?

Jeżeli chcemy, aby nasze rzeczy spakowała firma, warto wcześniej przebrać rzeczy, które już nie będą potrzebne i pozbyć się staroci. Wycena pakowania zależy od ilość, poziomu zabezpieczenia oraz wartości rzeczy. Oszacowanie kosztu pakowania następuje po wizji lokalnej w Państwa mieszkaniu. Aby podjąć decyzję, czy pakować się samemu czy za pośrednictwem firmy, najlepiej zadzwonić do nas i opisać sytuację. Chętnie Ci doradzimy!