Blog

Montaż i demontaż mebli.

montaż mebli gdańskmontaż łóżka gdańskdemontaż mebli gdańsk

Nowe meble.

Po przeprowadzce do nowego mieszkania, często kupujemy piękne nowe meble. Nie każdy jednak zajmuje się ich montażem. Wówczas z pomocą przychodzą nasi monterzy, którzy znają dobrze specyfikę danego meble. Z nowymi meblami jest łatwiej dzięki zawartości instrukcji. Elementy spakował producent, więc nie zagubią się przy transporcie. Ponadto elementy są nowe. Oczywiście najtańszy będzie  własnoręczny montaż. Coraz częściej jednak Klient zleca montaż mebli firmie, która przywozi meble ze sklepu w trakcie lub poza przeprowadzką.

Meble używane.

Zdarza się, że zabieramy na nowy adres nasze stare meble. Zwykle są one jeszcze wizualnie w nie najgorszym stanie i nie chcemy ich jeszcze wymieniać. Innym powodem może być cięcie kosztów zaraz po zakupie mieszkania, czy kosztownym remoncie. Każdy ponowny demontaż i montaż używanych mebli jest dość trudny. Nasi fachowcy muszą wówczas rozpisać kolejność demontażu, zrobić zdjęcia mebla, zdemontować na części pierwsze. Następnie każdą część odpowiednio zabezpieczyć, przechować drobne elementy w woreczkach strunowych. Po transporcie rozpakować, zutylizować zabezpieczenia i opakowania. Podczas montażu zauważymy wyrobienie otworów. Śruby natomiast nie będą już trzymać, jak planował producent mebli. Plecy szaf przy każdym ponownym montażu powinniśmy wymieniać na nowe. Oczywiście nikt tego nie praktykuje.  Ponowny montaż nie daje już efektu wizualnego, który uzyskalibyśmy przy nowym meblu.

Usługa demontażu i montażu mebli.

Wszystkie czynności opisane powyżej, mają swoją wartość i zajmują sporo czasu. Demontaż, zabezpieczenie, transport i montaż w nowym miejscu szafy, może zająć nawet kilka godzin. Co wiąże się z kosztami. Należy przemyśleć, czy opłaca się zakupić nowy mebel. Rozłożony na części pierwszy i spakowany ułatwia zadanie. W przeciwieństwie do rozkładania i pakowania mebla używanego. Miejmy też na uwadze, że nowy mebel złożymy z instrukcją, bez wyrobionych części. Koszt demontażu i montażu mebli uzgadniamy z góry. Wynosi od kilkudziesięciu złotych (np. biurko, komoda) do nawet kilkuset złotych (duża szafa). Przy dużych przeprowadzkach możliwy jest duży rabat. Przy małych przeprowadzkach demontaż i montaż mebli możemy stanowić większą część kosztu całej usługi. Działa to podobnie, jak wówczas, gdy zamawiamy mebel ze sklepu i firma pracująca dla sklepu ma nam zamontować meble. Kiedy w sklepie kupimy meble, to w sprzedawca oferuje tani transport i montaż.