Blog

Przeprowadzki w czasach koronawirusa.

koronawirus - przeprowadzka

Nowa rzeczywistość w czasach SARS-CoV-2.

Jeszcze kilka tygodni temu nikt w Polsce, a nawet w Europie nie sądził, że nowy wirus zatrzyma bieg historii. Rok 2020 każdy z nas zapamięta na zawsze. Wszystkie nasze plany, czy to zawodowe, czy osobiste, zostały zdmuchnięte jak domek z kart. Globalna epidemia zagroziła naszemu bezpieczeństwu, spowodowała, że każdy z nas musiał pozostawić codzienne sprawy i przystosować się do nowej rzeczywistości. Pierwszy raz w historii niemal cała ludzkość otrzymała nakazach pozostania w domach, przemieszczamy się tylko w celu zakupu leków i żywności. Gospodarka świata stanęła w miejscu. Czy to tylko zły sen?

Powrót do życia na nowych zasadach.

Minęło już trochę czasu, a rząd każdego państwa zdaje sobie sprawę, że dłuższy brak wpływów do budżetu może skończyć się katastrofą, która może uśmiercić znacznie więcej ludzi niż wirus. Od miesiąca uczono nas zasad funkcjonowania, aby przygotować nas do funkcjonowania na nowych zasadach. Społeczeństwo w rękawiczkach i maskach, dystans między ludźmi w odpowiedniej odległości, przemieszczanie się jedynie w celach zawodowych lub niezbędnych do życia, częste mierzenie temperatury, dyscyplina i nawyki powtarzane dzień w dzień. To wszystko daje nam dziś możliwość powrotu przynajmniej do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu czy też uwalnia coraz większą liczbę branży, które chcą już działać. Państwa zaczynają luzować restrykcje, również w Polsce. Jest to dobry znak, jeżeli będziemy przestrzegać zasad, to wspólnie według tych zasad będziemy mogli realizować swoje plany i się rozwijać, w oczekiwaniu na szczepionkę, która ma pojawić się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Twoja przeprowadzka a COVID-19.

W miarę rozwoju sytuacji, wprowadzamy szczególne środki ostrożności podczas przeprowadzki. Tego samego oczekujemy od naszych Klientów. Musisz powiedzieć nam, czy jesteś w pełni zdrowy i  nie przechodziłeś kwarantanny. Podczas przeprowadzki prosimy, abyś otworzył okno w mieszkaniu, odkaził klamki, włączniki światła oraz przedmioty, które będą wynoszone z lokalu. Zarówno Klient jak i pracownik w trakcie zlecenia muszą nosić rękawiczki i maski. Jeżeli jest taka możliwość, zaczekaj w sąsiednim pokoju, aż zapakujemy Twoje rzeczy. Często dezynfekujemy dłonie, wymieniamy maseczki, nawadniamy się, puszczamy windą ludzi, aby zachować dystans. Dlatego usługa z pewnością się wydłuży. Jeżeli wszyscy będziemy przestrzegać zasad, możemy znacznie je zrealizować i tak jak w wielu innych branżach, świadczyć dla Ciebie usługi. Nigdy nie ma dobrej pory na pójście do fryzjera, po zakupu, czy przeprowadzkę w czasach epidemii. Musimy jednak wspierać się nawzajem w tych specyficznych czasach, aby bezpiecznie skorzystać z zakupów, usług fryzjerskich, czy przeprowadzki.