Blog

Przeprowadzki w XXI wieku.

przeprowadzki w mieście

Urbanizacja

Na świecie dominuje proces urbanizacji. Coraz więcej ludzi opuszcza mniejsze miejscowości. Liczą, że w większym mieście zdobędą lepszą pracę, wykształcenie oraz zwiększą szansę na wymarzoną karierę. W związku z tym młodzi ludzie z chęcią przeprowadzają się do takich miast jak Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław itp. Często potrzebują zabrać więcej, niż tylko ubrania. Wówczas wynajmują firmę, która szybko i niedrogo przeprowadzi ich na nową lokalizację.

Kariera.

Duże korporacje nie przejmują się, czy pracownik jest związany emocjonalnie ze swoim miastem. Fakt, że mieszka w nim od urodzenia, ma rodzinę i przyjaciół. Liczy się zapotrzebowanie w danym dziale. Wówczas pracownicy korporacji, którzy obawiają się utraty pracy, bądź po prostu chcą zrobić karierę, skuszeni wyższą pensją czy lepszym stanowiskiem pracy, przeprowadzają się do innego miasta, województwa, a czasem nawet do innego kraju. Wykonaliśmy setki takich przeprowadzek. Z reguły koszt przeprowadzki jest dość spory, jednak w większości przypadków pracodawca oddaje po przeprowadzce pieniądze swoim pracownikom. Jest to o tyle komfortowe, że osoba przeprowadzana nie ma na głowie samodzielnej przeprowadzki. Dzwoni wówczas do firmy jak nasza, i wciągu kilku dni całe jego życie przenosimy w inne miejsce.

Wzrost sektora budowlanego.

Obecnie w Polsce odnotowaliśmy olbrzymi wzrost cen mieszkań, spowodowany popytem. Co za tym idzie, buduje się na potęgę. Wszędzie gdzie niegdyś istniał jeszcze wolny teren, widzimy wyrastające domy czy apartamentowce. Każdy odbiór mieszkania, do wyprowadzka ze starego lokalu do nowego. Dla naszej branży to dwie przeprowadzki jednocześnie. Wraz z rozbudowywaniem miast, wzrósł popyt na przeprowadzki mieszkań. Ludzie przeprowadzają się z różnych powodów, takich jak powiększenie rodziny, zamiana na większe, wynajem, sprzedaż mieszkania ze spadku, zmiana miejsca pracy, zamiana na mniejsze w celu obniżenia kosztów i tak dalej.

Dobre czasy dla profesjonalistów.

Nikt dziś już nie ma czasu organizować samodzielnie przeprowadzkę, zwłaszcza, że te usługi stały się dziś powszechne i niedrogie. Rynek jednak wymaga sprawdzonych i profesjonalnych firmy. Jeszcze do niedawna można było zauważyć wiele firm, które zaniżają ceny, a swoje usługi realizują nieprofesjonalnie. Coraz mniej takich sytuacji ma miejsce, a na rynku umacniają się większe, bardziej profesjonalne i elastyczne firmy. Przeprowadzki Gdańsk jest jednym z najczęściej wyszukiwanych słów w branży w trójmieście. Świadczy to głównie o atrakcyjności tego miasta na tle innych w województwie.