Blog

Wybór terminu przeprowadzki. Na co zwrócić uwagę?

termin przeprowadzki

Przemyśl termin.

Przeprowadzka mieszkania, domu czy firmy niewątpliwie wymaga dobrej organizacji oraz poświęcenia temu przedsięwzięciu odrobinę refleksji. Jeżeli już wybrali Państwo odpowiednią firmę, która wykona przeprowadzkę bez większego Państwa zaangażowania, trzeba ustalić termin. Większość Klientów decyduje się na przeprowadzkę w trakcie urlopu (opcja najbardziej komfortowa, jednak zabiera cenny czas wypoczynku) bądź weekend. Pozostali nasi Klienci wolą przeprowadzić się nie ingerując w życie zawodowe. Wówczas często przeprowadzki wykonujemy po Państwa pracy, popołudniami. Bez względu na wybór, warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które usprawnią przeprowadzkę. Są nimi: pora dnia, pogoda, okoliczności, wcześniejszy kontakt z firmą, która wykona dla nas przeprowadzkę.

Na którą godzinę zamówić przeprowadzkę?

Pora dnia ma dość spore znaczenie dla przeprowadzki. Rano nasi pracownicy są bardziej wypoczęci i sprawniej wykonają dla Was usługę. Ma to znaczenie kiedy ekipa rozliczana jest za godzinę pracy, a także kiedy zależy nam na czasie. W godzinach popołudniowych występują znacznie częściej korki na ulicach, co znacznie wydłuża nasz transport. Jeżeli ekipa jedzie do Ciebie z poprzedniej przeprowadzki, często zdarzają się opóźnienia dojazdu na określoną godzinę oraz przesuwanie rozpoczęcia Twojej przeprowadzki. W późniejszych godzinach ciężej również o zaparkowanie auta dostawczego przed Twoim mieszkaniem, gdyż większość mieszkańców wróciła już z pracy. W okresie jesienno-zimowym ponadto znacznie szybciej zachodzi słońce, a niższa temperatura oraz słaba widoczność znacząco opóźnia pracę. Jeżeli jednak nie chcesz wziąć urlopu, poproś o usługę wycenioną „ z góry” .

Warunki atmosferyczne.

Pogoda w tej branży ma znaczenie. Nie tylko lepsze warunki atmosferyczne wpływają na pracę ekipy od przeprowadzki, ale również Twoje rzeczy są bezpieczniejsze. W trakcie przenoszenia z lokalu na auto, nawet przez krótką chwilę, meble czy kartony mogą zamoknąć od deszczu. Firma od przeprowadzki nie odpowiada w żadnym wypadku za zniszczenia spowodowane zamoknięciem rzeczy. Oczywiście dokonujemy wszelkich starań, aby w takich sytuacjach Państwa rzeczy ucierpiały jak najmniej, gdyż wszyscy nasi pracownicy mają poczucie olbrzymiej odpowiedzialności za powierzone nam rzeczy.

Przeprowadzka w święta?

Okoliczności wykonania przeprowadzki mogą również wpłynąć na Twoją przeprowadzkę. Na przykład w dni świątecznie, czy imprezy organizowane przez miasto, niektóre ulice mogą być zablokowane. Warto obserwować komunikaty oraz wydarzenia w Twoim mieście. Przeprowadzki w dni świąteczne są też droższe od przeprowadzek w zwykły dzień.

Zapytaj o termin odpowiednio wcześnie!

Zanim rozpoczniesz planowanie terminu, skontaktuj się z nami! Sprawdzimy dostępne terminy, odpowiemy na pytania, doradzimy. Warto rezerwować przeprowadzkę z tygodniowym wyprzedzeniem. Mniejsze przeprowadzki czy transport pojedynczych rzeczy możemy wykonać w kolejnym dniu od zamówienia.